Huomioimme tämänhetkisen tilanteen käyttämällä sekä videoyhteydenpitoa että turvallisia henkilökohtaisia kohtaamisia.

Case: HENRY ry

Vastauksia ja ratkaisuja

HENRY ry on Suomen suurin henkilöstöjohtamisen verkosto HR-ammattilaisille, esimiehille, yrityksille, julkisen sektorin toimijoille ja oppilaitoksille. Yhdistyksen tarkoituksena on edistää jäsenten ammattitaitoa ja mahdollisuuksia keskinäiseen vuorovaikutukseen, luoda edellytyksiä henkilöstöjohtamisen kehittymiselle ja myötävaikuttaa suomalaisten yritysten ja organisaatioiden kilpailukykyyn. HENRY ry toimii aktiivisesti koko Suomessa ja myös kansainvälisessä henkilöstöammattilaisten verkostossa.

”HENRY ry:n toimiston pieni mutta tehokas tiimi vastaa yhdistyksen jäsenpalveluista, tapahtumista ja kumppaniyhteistyöstä. Henkilöstötalo pystyi ratkaisemaan HENRY ry:n akuutin rekrytointitarpeen nopeasti, asiantuntevasti ja joustavasti. Yhteyshenkilömme Jenni löysi vastauksen jokaiseen kysymykseen ja ratkaisun jokaiseen ongelmaan.

Yhteistyö oli helppoa ja yhteydenpito vaivatonta ja nopeaa. Henkilöstötalon oman tiimin hyvä meininki välittyi kivalla tavalla myös asiakkaalle.”

Marita Salo, toiminnanjohtaja
HENRY ry

Share This